Min múlik, hogy sláger lesz egy dalból? A tudósok egyre jobban meg tudják magyarázni
Amerikai kutatók harmonikus meglepetésnek nevezték el azt a zenei jellegzetességet, ami hozzájárulhat ahhoz, hogy egy popdal valóban sikeres legyen.
Amerikai kutatók harmonikus meglepetésnek nevezték el azt a zenei jellegzetességet, ami hozzájárulhat ahhoz, hogy egy popdal valóban sikeres legyen.
Egyszerűen szabályozható folyadékelvezető csövet dolgoztak ki Svájcban a zöld hályog kezelésére. A lausanne-i műegyetem (EPFL) közleménye világelsőnek mondja a módszert.
Földrengésveszélyes, de szegény ország Haiti, igazán jó szolgálatot tesz tehát az amatőr szeizmográfhálózat.
Az alvásbénulás jelensége többnyire ártalmatlan, de okairól a kutatók keveset tudnak.
Nemcsak a Föld mélyének hatalmas erői hatnak a festői görög Szantorini szigetcsoport vulkánjának működésére, hanem a szigeteket körülölelő tenger szintje is – állítják brit tudósok a Nature Geoscience című szakfolyóiratban.
Szék a hűtőpultnál, telefon az önkormányzattól – íme néhány ötlet a nagy hőség ellen, amivel lehet készülni jövő nyárra. A meleghez ugyan lehet alkalmazkodni, de ennek vannak határai, a 43 fokos vagy magasabb testhőmérsékletet nemigen lehet hosszú távon kibírni.
A hulladéklerakóknál hasznosabb helyekre is kerülhetnének a kiselejtezett gumiabroncsok: amerikai szakemberek nemrég megmutatták, hogyan válhatnak betonerősítő adalékanyagokká.
Ijesztő forgatókönyvet vázolt fel egy nemzetközi kutatócsoport: már néhány évtizeden belül jóval meghaladhatja a férfiak száma a nőkét, és ennek komoly következményei lehetnek.
Újra és újra meglepődnek a kutatók, akik korábban nem alkalmazott módszerekkel és nem vizsgált helyeken próbálják felmérni, mekkora a Föld faállománya.
Hogyan tudja a víz alatt a kövekhez ragasztani magát a tengerimakk? Ennek tanulmányozása nyomán jutottak el amerikai kutatók egy ígéretes vérzéscsillapító receptjéig.
Távolságérzékelőkkel szerelnék fel a koncertek vagy bulik látogatóit Stuttgartban, hogy jobban megértsék, miből adódik a fertőzésveszély a covidos időkben.
Már az előembereket is megfertőzték a meghűlés vírusai, amelyek a mai napig milliókat gyötörnek.
Van tudományos magyarázat arra is, hogy a kevés túlélőnek miért lehet szerencséje.
Európa-szerte többféle megoldásban bíznak. A magyar SMS-rendszer éles, kipróbálták, de eddig nem volt rá szükség. Érdemes a rádiót is bekapcsolva tartani.
Belátható időn belül vége a belső égésű motorok korszakának. Felgyorsult a villanyautók és a töltőhálózatok fejlesztése, ám még sok akadály fékezi az e-autók új világának eljövetelét.
Ha nem lehet megelőzni az adatlopást, akkor legalább legyen minél nehezebb a tolvajok élete.
Kutatók egyre újabb előnyeit fedezik fel az egy ideje már népszerű, de az élsportolók által mostanában különösen felkapott, az először Japánban alkalmazott véráramlást korlátozó edzésnek, japán nevén Kaatsunak, angolul BFR trainingnek.
Repülő robotok kutatására hivatkoztak, de feltehető, hogy remekül játszottak is a Berkeley Egyetem munkatársai, amikor akadálypályát építettek a campus vadon élő mókusainak.
Ezzel az elsőre értelmetlennek tűnő, de mindenképpen figyelemfelkeltő szlogennel szállt be a globális felmelegedés elleni küzdelembe egy brooklyni cég, a BlocPower.
Egy amerikai adatelemző vizsgálata szerint nem tűnik nyilvánvalónak a válasz a címben feltett kérdésre.